Estetik Diş Hekimliği

Güzellik algısı; kişiden kişiye, toplumdan topluma, kültürden kültüre değişiklik gösteren bir algı olsa da güzelliğin temel bazı kavramları mevcuttur. Beğenilen bir gülümsemeye sahip olmak da bunlardan biridir.

Devamını Oku

Ortodonti

Ortodonti; dişlerin konum bozukluğu ve yüz asimetrilerini teşhis eden, önlemek için tedbirler alan ve tedavi eden diş hekimliği bölümüdür.

Devamını Oku

Dental İmplant

Dental implantlar, ağızda eksik olan dişlerin olduğu bölgedeki çene kemiğine yerleştirilerek bu dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlayan, oldukça biyouyumlu titanyum materyalinden üretilen yapay diş kökleridir.

Devamını Oku

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

İmplant, kanal tedavisi, ortodontik yöntemler ve endodonti gibi temel diş tedavilerin yetmediği durumlarda Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi uygulamaları yapılmaktadır.

Devamını Oku

Endodonti

Endodonti, diş pulpası adını verdiğimiz dişin canlılığını sağlayan sinir ve damar paketlerinin bulunduğu bölgeye kadar ilerlemiş olan problemler ile ilgilenen ve tedavisini yapan diş hekimliği dalıdır.

Devamını Oku

Dişeti Tedavileri (Periodontoloji)

Periodontoloji, dişlerin etrafını çevreleyen dokuların hastalıklarının tanı ve tedavisini sağlayan diş hekimliği bilim dalıdır.

Devamını Oku

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

Pedodonti, 0-13 yaş arasındaki bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığıyla ilgilenen, problemleri saptayarak tedavileri çocuklar için gerçekleştiren diş hekimliği bölümüdür.

Devamını Oku

Diş Sıkma (Bruksizm)

Bruksizm; uyurken ya da uyanıkken, farkında olunmadan, engellenemeyen çene hareketlerinden kaynaklı dişlerin sıkılması durumudur.

Devamını Oku